HTC

وبلاگ : تاریخچه برند HTC

اچ تی سی(HTC) در واقع از کلمه های High Tech Computer Corporation تشکیل شده است و در واقع این برند در کشور تایوان تاسیس شده است و حدود دوازده هزار کارمند در زیر مجموعه ی خود دارد که در زمینه ساخت گوشی های هوشمند((smart phone و سیستم عامل های این گوشی های هوشمند Android و Windows Mobile و Windows Phone و Brew Mobile میباشند.

در واقع چر وانگ و پیترچو برند HTC را در سال 1997 میلادی در تایوان تاسیس کردند و در ابتدا HTC با عنوان سازنده رایانه های همراه کار و فعالیت میکرد و در سال 1988 اولین گوشی بی سیم لمسی رو طراحی کرد.

در واقع شرکت HTC عرضه کننده دستگاه با سیستم عامل موبایل شرکت مایکروسافت شناخته شده است و همچنین اولین دستگاه با سیستم عامل مایکروسافت رو تولید کرد که در واقع از نسل سوم مخابرات پشتیبانی میکند.

شرکت HTC اولین گوشی هوشمند با سیستم عامل Android را در سال 2008 به بازار عرضه کرد و تا به امروز مدل های متفاوتی از گوشی های هوشمند با سیستم عامل های Windows و Mobile و Windows Phone و Android رو طراحی و تولید کرده است.

شرکت HTC نخستین تولید کننده اصلی محصولات هست و محصولات این شرکت با نام اپراتورهایی مثل T Mobile عرضه میشوند. همچنین برند HTC در 2011 رتبه 98 رو در بین بهترین برند های اینتربرند رو کسب کرده است.